View Single Post
  #5  
Vechi 02.05.2011, 08:53:29
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Bin Laden a fost initial, creatie americana, pregatit si instruit de fortele speciale americane, pentru a lupta impotriva rusilor din Afganistan.
A fost prins greu, tocmai pentru ca stia toate procedurile de lupta ale fortelor speciale americane.
A fost prins in zona de granita dintre Pakistan si Afganistan, zona muntoasa, greu accesibila si locuita de triburi.(zona tribala)In aceasta zona guvernul Pakistanez nu are nici o influenta, regulile sunt facute se sefii de triburi, care sunt aceleasi de sute de ani.Cel mai probabil a fost vandut de ei, americanilor.Vom afla, sau poate nu..:-)

Oricum, a fost ucis un simbol, dar asta nu inseamna ca reteaua al Qaeda a fost eliminata!
Stiu ca zona este greu accesibila,dar nici trupele americane nu cred ca nu au oameni special instruiti si echipamente pentru tot felul de actiuni,de le-a luat zece ani.
Parerea mea si mai ales temerea mea este ca indiferent daca omul ucis de ei este sau nu Bin Laden,aceasta este tot o miscare a liderilor americani si nu numai care ne pregatesc de altceva,iar acest altceva imi este sa nu se lase cu alte varsari de sange.
Dar,este parerea mea,evident,de aceea am dorit sa citesc si altele si va multumesc pentru asta! :)
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote