View Single Post
  #6  
Vechi 28.05.2011, 23:26:15
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anamaria simleu Vezi mesajul
Ar fi bine sa te intorci la credinta mai intai, apoi se vor limpezii toate....Prin orice pierdere Dumnezeu ofera o lectie spre mantuire....ar fi bine sa incerci sa o inveti....documenteaza-te despre viata de dupa moarte mai intai, apoi iti vei forma o parere....fa slujba de dragul bunicilor daca vrei asa, insa participa si tu cu tot sufletul....sufletul copilului nebotezat, caruia nu i se face acea slujba religioasa NU ARE LINISTE....esti ciudata (scuze pt remarca), dar daca bunicii sunt foarte tristi pt pierderea nepotelului....tu nu esti foarte trista ca ti-ai pierdut copilul?

Bineînțeles că sunt, draga mea! Cum să nu fiu? Însă eu încerc să fiu tare, pentru ceilalți doi copii ai mei. Din cauza problemelor mele de sănătate, doctorul mi-a spus de la început că sarcina va fi greu de dus până la sfârșit. Chiar și când i-am făcut pe ceilalți doi copii mi-am riscat viața și a fost o minune că am reușit să nasc doi îngerași sănătoși și frumoși.
Când am rămas însărcinată a treia oară, situația (adică sănătatea mea) era critică. Am riscat, pentru că îmi doream mai mult ca orice să am un copilaș. Mi-am imaginat că dacă ceva merge rău, voi suferi eu, așa cum am suferit la primele două sarcini. Nu m-am gândit niciodată că va muri copilașul... Despre sentimentul de vinovăție ce mă încearcă acum prefer să nu vorbesc... E atenuat doar de faptul că, cel mai probabil, îl voi urma și eu pe bebe curând. :)
O seară frumoasă!
Reply With Quote