Citat:
În prealabil postat de dobrin7m
Au ajuns sa il dea unor astfel de arendasi pe nimic. 500 kg de grau la hectar. atat. stiti cat e graul? 3 lei kg.
Sunteti rupti de realitate. daca vreti va povestesc multe. Ca Doamne multe am mai vazut.
|
rectific din graba 30 bani kg.
de acolo pleaca la moara iese cu 60 bani
de acolo peaca la fabrica de paine, transport inca 30 bani
si ajunge faina materie prima inf abrica de paine 90 bani sau 1 leu
de acolo costurile fabricii, profitul ei, apoi profitul magazinului ce o vinde i asa ajunge painea 3 lei kg, sau cat o mai fi