View Single Post
  #6  
Vechi 04.07.2011, 11:40:42
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mflory Vezi mesajul
Am auzit de catva timp ca unele persoane folosesc "mantra" ca o replica, cuvant de concentrare si ii ajuta acest lucru.Mi s-a parut extrem de captivant, de aceea mi-am tot repetat mantra in minte si simteam ca lucrurile merg bine.Mergeau 2-3 zile cel mult o saptamana dupa care mantra mea nu mai era buna.A devenit apoi o obsesie, poate pentru ca sunt incapatanata si nu am vrut sa renunt.Obsesie, dependenta nu stiu, ca mereu trebuia sa-mi repet ceva in minte, sa-mi ghidez viata dupa ceva menit sa-mi dea putere.Simt ca dau in penibil, oare mi-am pierdut identitatea, nu mai stiu ce e cu mine, uneori.Si se intampla des.E din ce in ce mai multa ceata, ca sa zic asa in jurul meu..Nu mai inteleg nimic.Ma opresc sa nu intru in alte probleme, vorbind de mantra, sa nu complic si mai mult subiectul pe care vi-l propun si va cer ajutor.Apropo am 22 de ani.
Buna Mflory!Am citit ce ai scris,insa parerea mea este ca nu mantra are legatura cu ce ti se intampla in prezent.
Se pare ca,dintr-un motiv ori altul nu crezi ca esti capabila sa iti gestionezi viata si problemele singura si te agati de tot felul de carje,care pot fi oameni,situatii,idei etc
Prin mantra respectiva reusesti sa te autosugestionezi si astfel crezi ca lucrurile merg bine datorita ei si nu tie.Si bineinteles ca atata vreme cat in primul rand te indoiesti de tine insati,te vei indoi la un moment dat si de "carjele" pe care le folosesti si ti se va parea ca magia nu mai functioneaza! :)
Eu spun sa cauti raspunsul la intrebarile tale in ceea ce se intampla cu tine,cum de ai ajuns sa ai atat de putina incredere in tine,poate situatiile cu care te confrunti ti se pare ca te depasesc etc Personal nu te cunosc si prefer sa nu fac speculatii...
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote