View Single Post
  #9  
Vechi 15.07.2011, 11:59:34
florentina26luca's Avatar
florentina26luca florentina26luca is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.06.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 44
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru florentina26luca
Implicit

Citat:
În prealabil postat de korinna Vezi mesajul
Daca sotul nu este de acord, decat sa se piarda pacea in casa mai bine cauta sa traiasca ea ortodox si sa fie prezenta in biserica trup si suflet. Rugaciuni neincetate la Domnul, Maica Domnului si la toti sfintii pentru ca intreaga familie sa traiasca ortodox. Cereti singura pocanie la duhovnic pentru pacate si pentru inceput bun si de pocainta vietii dumneavoastra. Toate lucrurile bune cer jertfa in viata asta. Trebuie sa ne consumam ceara k sa se faca lumina. :)
Domnul se va milostivi. :)

PS: am citit o poveste asemanatoare cu un sot catolic care s-a intors la ortodoxie prin rugaciunile sotiei ortodoxe... nu erau nici ei cununati in biserica, dar Domnul a dat, S-a milostivit. Mare este Domnul, mult milostiv si iubitor de oameni!
Doamne-ajuta!
Corect spus,aceasta este calea pe care trebuie sa o urmeze.Tot ce-i cu neputinta la om e cu putinta la Bunul Dumnezeu.
__________________
„Mântuitorul a ales crucea, fiindcă astfel se moare cu mâinile întinse. El S-a sfârșit îmbrățișându-ne.”(Sfântul Atanasie cel Mare)

http://www.youtube.com/watch?v=EcFIBnadHbU
Reply With Quote