View Single Post
  #2  
Vechi 05.08.2007, 09:22:24
sofiaiuga's Avatar
sofiaiuga sofiaiuga is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.02.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.015
Implicit

ISPITA DE A IGNORA adevarul E F. MARETOTDEAUNA,DAR ADEVARUL MAI POATE FI IGNORAT SI DIN NESTIINTA,CARE SI EA E UNPACATproblema este ca nu ne facem timp sa ne analizam interiorul nostru,sa ne cunoastem mai bine pe noi insine ca atunci ne vedem pacatele ,le spovedim si ne mai curatim cit de cit de murdaria din noi.Dar scopul TV-ului ,si chiar al internetului asta e :SA NU CUMVA AVEM TIMPE DE ASA CEVA, Noi nu ne dam seama cit de scurt este timpul pe care ne-a fost dat as-l traim,adica TIMPUL MINTUIRII NOASTREsi apoi avem multe regrete ,unii,ca l-am pierdut cu asazisele distractii ale acesei lumi,care reprezinta un puternic punct de atractie pt. noi,fiind si noi din pamint.Adevarul e ca cine nu gusta un pic macar in aceasta lume imparatia cerurilor nu poate sa o guste nici dc aj acolo,ca nu s-a invatat cu ea de aci ,din lumea asta si nici dincolo nu o va intelege.
Stim ca avem nevoie de curatire interioara dc NE RUGAM LA DUMNEZEU SA NE ARATE PACATELEsi el ni le va arata ASA INCIT SA LE PUTEM SPOVEDI ,IAR PRIN impartasanie NE CURATIM SI PRIMIM PURTERE sa le invingem si sa nu le mai repetam Este o lupta la care se adauga pe linga rugaciune si postul si rugaciunea duhovnicului pt.noi.Nu se schimba ac lume decit in tau ,din pacate pt.ca lumea acorda prea mare bombadamentului prin mijloacele mass media.Daca am ignora aceste informatii si in loc sa ne pierdem timpul citidu-le sau ascultidu-le sau vizualizindu-le deci dc am fi selectivi vom avea surpriza sa constatam ca ne simtimmult mai bine.![am vb din unghiul meu de comportament,desi mai pierd vremea pe internet].
Reply With Quote