View Single Post
  #2  
Vechi 23.07.2011, 11:02:30
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Hmm...Interesant mesajul tău prin substrat...Sunt pasăre cautarii mele de cînd mă știu, aleg mereu grîul sau alteori aleg să nu mănînc, ades insă constat cu stupoare cum ce mi se servise drept semințe n-a fost decît nisip...Și atunci îmi reamintesc ce munte înalt este credința și ce pulbere eu...În piețele lumii se vînd multe, chiar și suflete in mod gratuit, ofrandă tarabelor amăgind trecătorii. Chiar pasăre fiind mă pipăi minții sufletului și simt pereții însuflețind biserica aceluia ce m-a creat dintru începuturi . Pe stradă plictis mare deoarece se găsesc nenumărate biserici goale , rătaciți pași visînd nemurirea...Dincolo de păsari mai există catapetesme reale, legaminte divinului cu omul, dar pîna fiecare nu va realiza că suntem ziduri aceleiași biserici sădita ceresc sufletelor preoții degeaba grăiesc adevăruri despre ADEVARUL adevarat. Nu cred ca ne abandonăm numele....El ne lasă pe noi, uitînd să il purtam omenește, uitînd să mancam hrana cu adevărata gură. Și cădem, prea des cădem....dar astfel probabil învățăm ce păsari firave suntem și ce trecători...Îmi doresc seva boabelor vieții , impletirea păsării cu îngerul-om, cerul știu e ..acolo....insă AICI mai urc trepte și eu....
Reply With Quote