View Single Post
  #10  
Vechi 28.07.2011, 10:38:50
GLAdoS GLAdoS is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Locație: Apeture Science Laboratories
Religia: Ortodox
Mesaje: 538
Post

Citat:
În prealabil postat de Laura19 Vezi mesajul
@Glados Ai citit/ascultat apelul Părintele Iustin Pârvu pentru romani legat de actele electronice?
http://apologeticum.wordpress.com/20...semnul-fiarei/
De la pasaportul cu cip la cipul implantat nu mai e mult.Grecia,Sarbia,Rusia au fost impotriva actelor electronice.Stiu ca majoritatea tarilor occidentale au deja pasapoartele astea,dar ce e occidental nu e neaparat si bun.In SUA deja se face reclama ptr implantarea cipului,si pana in 2014 toti cei din NAU(North American Union) vor avea.sau cel putin asta se doreste.Anyway.
Eu vreau sa stiu daca crestinii de pe acest forum au acceptat sau nu pasaportul cu cip sau alte acte electronice,si am explicat si de ce vreau sa mi se raspunda ptr ca am nevoie de ajutor ca sa iau o decizie.
1)Nimeni nu iti poate implanta ceva fara consimtamantul tau. Orice metode de supraveghere neautorizate sunt anticonstitutionale si impotriva prezumtiei de nevinovatie.
2)Chipul din actele de identitate nu te prejudiciaza in nici un fel. Acesta, punte mai multe piedici contrfacerii de acte cu caracter personal, care vor putea fi verificate intr-o baza de date daca datele din act corespund cu realitatea.

Last edited by GLAdoS; 28.07.2011 at 10:49:30.
Reply With Quote