View Single Post
  #6  
Vechi 28.07.2011, 19:48:36
coralina's Avatar
coralina coralina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 708
Implicit

Citat:
În prealabil postat de horatiu.miron Vezi mesajul
21 de ani in acelasi loc de munca e trist, arata inabilitatea dumneavoastra de a progresa, frica de competitie, lipsa dorintei de a invata ceva nou, de a va perfectiona sau poate de a va schimba total cariera.
Nu sunt deloc de acord cu tine, Horatiu.
Dac-as gasi un job care sa-mi placa as sta si 41 de ani acolo, nu 21! Ce e rau in a nu dori sa avansezi, sa "cresti" ci sa-ti placa sa fii constant si sa-ti faci treaba bine?
Parintii nostri s-au pensionat din primele lor locuri de munca pe care le-au avut 30, 35, 40 sau chiar 45 de ani. Era ceva normal.

In schimb, daca "sari" de la un job la altul, esti un job hopper pe care nu vrea nimeni sa-l angajeze pentru ca nu esti stabil.
Cum o dai, nu-i bine - stai prea mult pe-o functie -> nu esti ambitios; iti incerci norocul schimband mai multe joburi -> esti nestatornic...

Teoriile HR-ului zilelor nostre sunt o colectie de prostii glazurate ca sa arate bine, nimic mai mult.

Viviana, sa dea Domnul sa-ti gasesti cat mai repede o slujba! Multa putere iti doresc! Si eu imi caut job in momentul de fata si stiu ca nu e usor.
Cu ajutorul Domnului vom razbi!
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Preach the Gospel and, if necessary, use words.
Reply With Quote