View Single Post
  #1  
Vechi 13.08.2006, 03:05:57
madalina_c madalina_c is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2006
Mesaje: 1
Implicit

la inceput nu prea am crezut in sfanta xenia.mi-a povestit matusa mea de ea.si mi-a dat o carte in care erau povestite minunile facute de ea(sf xenia).cu cat citeam mai mult cu ata eram mai uimita de puterile acestei sfinte.la unele intamplari am plans.recunosc ca nu sunt o buna crestina.tatal meu nu mai avea un loc de munca de vreo 5-6 ani si din aceasta cauza era foarte mari certuri in familia noastra.ne pierdusem orice speranta.cand a venit tatal meu si a zis ca are un interviu pentru un loc de munca nu am crezut ca o sa ocupe acel loc pentru ca era o concurenta acerba.si cum in ziua de astazi mita si pilele te pun in fata,nu am crezut nici o secunda ca o sa fie acceptat.dar totusi m-am rugat la sf xenia si la dumnezeu,fiul si sfanta treime si fecioara maria.si tatal meu a fost acceptat.si imi multumesc din tot sufletul sfintei xenia.si am inteles ca dumnezeu ne mai trimite acesti sfinti pentru ca sa ne mai rugam si la ei ca ei la randul lor sa se roage pt noi la dumnezeu.poate pentru ca sfinti au sufletele curate si pure nu murdare ca ale noastre de pacat.
Reply With Quote