View Single Post
  #314  
Vechi 18.08.2011, 09:11:02
the_Listener
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
A mînca numai vegetale e mai bine decît a consuma și carne. Dar Biserica dezleagă la carne, lactate și ouă - e clar. Scrie și în Biblie în N locuri, chiar dacă interpretările savante ale lui the_Listener combat aceste versete scrise în clar.
.
unde scrie in biblie de lactale si oua ... adu versetele ,,,,si iisus a mincat CARNE , LAPTE , OUA SI BRINZA ?haide ca pina acum mi/l aduceati pe El ca exemplu ...


Citat:
În prealabil postat de Florin-Ionut Vezi mesajul
Domnule the_Listener,

Îmi pare rău că ești așa ironic și cîteodată fără tact, altfel spusele tale ar cîntări mai mult. Ar fi indicat să filterzi mai bine ceea ce scrii aici, pentru că vorbele tale vor rămîne mult timp în acest spațiu public și vei sminti cititorii care vor ajunge pe acest sait. De acord, dă sfaturi, polemizează cu ceilalți, dar fă-o creștinește. Altfel, degeaba te îngrijești de trup dacă spiritul ți-l tăvălești prin gunoi.
si tu esti clarvazator ? si tu ai vedenii cu mine ?
daca discutam ceva COMBATE/MA CU ARGUMente LA TEMA RESPECTIVA nu cu vrajeli cum a r trebui sau nu sa fiu eu .... pe mine nu ma intereseaza cu esti tu .... aste numai Dumnezeu stie .... INFORMATIA ramine ....
multa iubire
Reply With Quote