View Single Post
  #64  
Vechi 27.08.2011, 18:51:24
viviana's Avatar
viviana viviana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.11.2007
Locație: undeva...
Religia: Ortodox
Mesaje: 124
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mia Mia Vezi mesajul
Discutam zilele trecute cu cativa cunoscuti despre fetele zilelor noastre si am realizat ca eu sunt putin in urma cu "evolutia fetelor" ; cativa dintre partenerii de dialog mi-au adus o gramada de argumente ca fetele cuminti nu mai sunt la moda; fata zilelor noastre trebuie sa arate bine in primul rand, sa conduca o masina, sa iasa la bere/pe stadion si sa stie sa invarta mintea baietilor, nu mai conteaza partea spirituala in secolul acesta- chiar asa o fi? fetele cuminti sunt plicticoase si nu mai sunt la moda? atunci cum ramane cu baietii care isi doresc sa intemeieze totusi o familie crestina in adevaratul sens al cuvantului? sau nu mai exista baieti care vor fete cuminti...refuz sa cred asta; voi,cei mai cu experienta de viata ce credeti?
Buna. Am varsta de 39 de ani,divortata si cu un copil in intretinere...din ceea ce vad eu nu stiu daca mai sunt barbati care sa inceapa prin a fi prieteni cu o femeie si sa se casatoreasca fara sa aiba relatii trupesti inainte.E trist dar acesta este adevarul... sau or mai fi dar sunt prea timizi si nu stiu unde sa caute.Desi pot afirma cu tarie ca daca ar avea rabdare sa descopere o fata cumnte vor descoperi ,,un diamant,,, dar nu mai au rabdare se lasa furati de duhul ,,lumii moderne,, si se mocirlesc in relatii sexuale inainte de Sf. Taina A Cununiei care nu duce la nimic...Ceea ce pot sa iti spun este ca imi doresc f mult sa intalnesc pe cineva ca mine un adevarat crestin practicant care sa aiba trairea si credinta care trebuie si sa aiba rabdare in ceea ce priveste cultivarea unei relatii sincere,dar sa iti spun drept sansele sunt f mici...Nadajduieste si roaga-te pentru ca Bunul Dumnezeu da ce are nevoie fiecaruia...aceasta este experienta mea de viata.
__________________
[SIZE=3]"Dragostea adevarata se aseamana cu flacara unei lumanari. Oricate alte lumanari s-ar aprinde din ea, flacara primeia ramane intreaga si nu se micsoreaza deloc. Si, fiecare noua lumanare, are aceeasi flacara ca si precedentele...,,[/SIZE]
Reply With Quote