View Single Post
  #74  
Vechi 08.09.2011, 11:52:38
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
sa inteleg ca dupa parerea ta pamantul e plat? Doamne ajuta!
Sigur că e plat denivelat la suprafață și rond în adânc de ape, în apele pe care șade, pe apele cele mari.

Și e așa nu pentru că s-au încrețit scoarțele sau că s-a format din cauza vulcanilor ci pentru că apele de ape despărțindu-se, s-au rupta așa cum se vede suprafața pământuluim s-au despărțit ele ca să fie Cerul și apoi formându-se pământul în apele de sub cer care încă nu curgeau e asemenea lor și apoi acestea scurgându-se și adunându-se s-a arătat pământul, deci au făcut ele ascultând de Cuvânt să iasă la lumină ceva unde să-și poată lăsa Domnul urmele Sale... pe el, pe pământ.

Voi credeți însă în prostiile cu miezul pământului din lavă, cu pământul ca planetă și ca glob între planete ce se învârt în jurul soarelui situat într-un focar și că în cer sunt multe pământuri și globuri. Iar așa ceva e o boală grea. Dar voi nu vă lăsați tratați. Ci vă distrați crezând voi că eu aș fi înnapoiatul și absurdul ce vine din obscurantismul feudal. Cândva aflând și voi informațiile astea o să faceți ochii cât cepele, dar va fi poate prea târziu.

Când voi vă veți mira eu mă voi distra.

Last edited by vsovivi; 08.09.2011 at 12:01:40.
Reply With Quote