View Single Post
  #106  
Vechi 11.09.2011, 20:44:55
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile

Citat:
În prealabil postat de anna21 Vezi mesajul
In ziua in care a fost praznuita nasterea Maicii Domnului, copilasul meu s-a imbolnavit (de fapt cred ca dadea semne cu o seara inainte), a facut febra si era molesit. Am inceput sa-i dau antitermice, dar aveau efect temporar, apoi avea iar febra mare.
Sfanta Maica a Domnului mi-a ascultat rugaciunile, desi sunt nevrednica (chiar sunt atat de nevrednica incat ma gandeam ieri seara cat tupeu am sa-i cer ajutorul dupa ce o intristez zi de zi prin faptele mele).
Dar totusi s-a milostivit si azi copilul meu este sanatos.


Cu adevarat Sfanta Maica a Domnului este grabnic ajutatoare si mult milostiva!
Multa sanatate si in continuare copilului tau , si sa sti ca Preasfanta Fecioara nicicand nu s-a indepartat de cei de pa Pamant , ea find asemuita pe buna dreptate ca pod intre Cer si Pamant , ea insasi find om , traind printre oameni , cunoaste cel mai bine neputinta si nevrednicia omeneasca . Ea si pedepsete , Ana , dar si iarta si tamaduieste totodata . Cunosc pe propria-mi piele si pedepsele ei , dar si tamaduirile ei . Fara mijlocirea si ajutorul ei , eram de mult pierdut !
Attached Images
File Type: jpg SFANTA MARIA-xgftzt.jpg (90,0 KB, 0 views)
File Type: jpg MAICA DOMNULUI40.jpg (45,0 KB, 0 views)
File Type: jpg MARIA1images.jpg (8,5 KB, 0 views)
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote