View Single Post
  #2  
Vechi 23.08.2007, 20:22:02
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de flory64
De un an de zile s-au mutat sub mine la bloc o familie care in primele 3 luni in fiecare saptamana faceau scandal cu strigate si urlete pe tema banilor ( nu ca n-ar avea, dar de ce cheltuie unul mai mult ca celalalt)Le-am spus ca imi fac rau mie si familiei mele ,l-am mai trimis pe sot la usa si nu i s-a deschis ,am mai batut in podea,i-am sunat la interfon si ne-au injurat fara sa apucam sa zicem ceva.....fara nici o schimbare Eu am inceput sa fiu f nervoasa, sa-mi fac plan de a ne muta ...........E f greu!Acum scandalurile sunt mai rare .am citit cele 9 novene in 9 zile de marti catre Sf.Anton
Intre timp s-au mutat deasupra mea o familie cu 2 copii care cum se trezesc incep si alearga si trantesc cu diferite obiecte.Nici la acestea n-am prea avut audienta!
E o adevarata tortura psihica pt mine in special!Sa ma fi blestemat cineva ?! Ce sa fac sa-mi linistesc vecinii?! Ce rugaciuni sa mai zic sau e cazul de slujbe?! AJUTOR!
Cinstit sa fiu, cam asta este viata la bloc, cu bune si relele ei. Nu esti singura care suporti astfel de manifestari. Multe familii se afla in conflicte de acest gen. Rugaciunea este extrem de utila, dar in cazuri mai grave, exista politie, justitie. Galcevele, clevetirile, rautatea au fost si vor exista cat va fi viata pe acest pamant. Intelegerea, dragostea , smerenia sant mult mai de pret.
Reply With Quote