View Single Post
  #258  
Vechi 22.09.2011, 00:49:44
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Tin sa multumesc Pr. Gheorghe, pentru faptul ca ne-a atras atentia asupra urmatorului paragraf din "Termeni si Conditii":

"Toate religiile si punctele de vedere ale adeptilor acestora sunt respectate de catre sponsorii site-ului. In dorinta ca scopul site-ului sa ramana acela de a organiza o comunitate de persoane cu interese comune, a fost luata o decizie in vederea nepostarii mesajelor ce pot fi caracterizate drept ofensive si critice la adresa comunitatii. Aceasta decizie nu are in intentie limitarea libertatii cuvantului si a parerii personale, in care noi credem in mod deplin, dar exista alte locuri decat acest site in care parerile contrare si ofensive pot fi promovate."

Citind cu atentie "Termeni si conditii" am mai gasit un paragraf cel putin la fel de important:

Utilizatorii sunt de acord sa protejeze, sa asigure si despagubeasca integral pe Administratorul Site-ului si / sau pe operatorii, directorii, angajatii, sucursalele, filialele si reprezentantii sai de si impotriva oricaror cereri, pretentii, actiuni, impuneri, pierderi, daune, costuri (incluzand, fara nici un fel de limitare, onorariile avocatilor, expertilor si consultantilor sau executorilor, taxe judiciare, notariale sau de executare), cheltuieli, judecati, decizii, amenzi, regularizari sau alte obligatii rezultate sau relationate cu orice alta actiune a Utilizatorului in legatura cu utilizarea Serviciului sau orice alt aspect in legatura cu Serviciul.

Cam cat de mari pot fi aceste despagubiri?
Ma intreb de ce ati pus aceasta clauza in "Instructiuni", de vreme ce Administratorul este exonerat de orice raspundere, conform acelorasi instructiuni?!?

Iertati-ma, ca pun aceste intrebari, dar nu am gasit singura un raspuns.

Intreb si eu: Oare nu ar fi mai bine ca acest forum sa fie numit doar "Forum", fara a se mai numi ortodox?!? Ma refer doar la forum, nu la site.