View Single Post
  #73  
Vechi 02.10.2011, 22:12:58
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Asa e! Ai dreptate! Fiecare cum alege! Copiii,insa, nu sunt o povara pentru parinti! Ei nu fac cerere in prealabil ca sa vina pe lume. Daca ti doresti ii faci! Bineinteles asumandu-ti si raspunderea pentru cresterea si educarea lor.
Bineinteles ca sunt o povara, sunt o piatra de moara pe care parintii o poarta in spate. Asta e realitatea. Ca unii aleg cu placere sa care asa ceva in spinare e cu totul si cu totul alta poveste.

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
N-ai spus nimic inca despre femei dar ai deschis o usa facand referire la parerea proasta pe care-o ai despre casatorie. Cum casatoria inseamna unirea dintre un barbat si o femeie deducem ca de fapt ai o parere proasta despre femei in general. Sau despre barbatii care se casatoresc ai o parere proasta???
Eu sunt de parere ca doi oameni se pot uni fara o hartie care sa ateste acest lucru. Nu am o parere proasta despre vreun sex, ci despre casatorie ca institutie. Aduce, in opinia mea, doar neajunsuri. Dar asta n-are legatura cu discutia de fata.

Citat:
În prealabil postat de Calin21 Vezi mesajul
orice familie este obligata sa aiba copii, caci daca nu vreti copii atunci mergeti la manastire.
Serios? Da' cine esti tu, Judge Dredd?

Citat:
În prealabil postat de Calin21 Vezi mesajul
Temeiul unei familii este de a creste si de a se inmulti nu de a isi satisface nevoile perverse si satanice. Cei ce se feresc sa aiba copii demni sunt de ghena si de scrasnirea dintilor!
Temeiul unei familii crestine, probabil. Eu nu sunt crestin si nu vreau sa ma inmultesc. Vreau, de fapt, sa-mi satisfac cat mai multe pofte cu putinta in viata asta. Si nimic nu ma poate opri, pentru ca sunt stapan pe trupul meu si pe mintea mea.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.
Reply With Quote