View Single Post
  #8  
Vechi 24.10.2011, 20:19:59
candles in the wind candles in the wind is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.10.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 103
Implicit

Nu vad de ce tinerii de la teologie ar trebui sa fie mai altfel decat ceilalti..tinerii trebuie sa fie..ca tinerii,cu un comportament specific varstei,dar si cu bun simt,poate cu mici greseli dar si cu dorinta de a corecta.Ma gandesc poate ca unii dintre tinerii care par prea seriosi considera ca seriozitatea asta e impusa de institutie.Eu am intalnit tineri studenti la teologie care erau ca toti ceilalti,poate un pic mai cumpatati sau mai linistiti..dar nu timizi.Parca,din contra,fetele erau mai timide..acum trebuie sa ne gabdim si ca poate unii din ei isi mai ascund aspecte din comportament(nu neaparat aspecte negative) din considerentul ca poate asa impune institutia de invatamant..cat despre ideea ca nu tre sa ridicam pretentii vis a vis de comportament pt. Ca nu suntem la matrimoniale..pai ce atentia fata de colegi trebuie sa aiba intelesul de..bagare in seama??suntem atenti cu colegii pt.ca asa e civilizat..si nu cred ca autorul subiectului se referea la faptul ca fetele duc lipsa de. "Acea" atentie.NUMAI BINE!
Reply With Quote