View Single Post
  #7  
Vechi 07.11.2011, 12:16:30
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
1.Ai nimerit intr-o biserica ortodoxa? Sigur ortodoxa? Nu stilista sau alte povesti.

2. Ai spus ca vrei spovedanie?
Ce rugaciune era? S-a mai discutat despre asta..este o molifta dar nu tin loc de spovedanie.

3. Tu chiar stii rugaciunea care se citeste inainte de spovedanie? Ai mai auzit-o?
Da, iti dai seama ca ortodoxa...si chiar m-am simtit in sfarsit ca intr-o biserica ortodoxa, pentru ca pana acum am mers numai la una care de fapt tine slujbele intr-o biserica catolica, deci cu chirie.

Da...clar am vorbit cu parintele si la telefon inainte, si la usa altarului i-am amintit. Rugaciunea era de dezlegare de pacate.

Pai da, si oricum...am crezut ca urmeaza sa ma spovedeasca separat, si numai ce am vazut ca in asta a constat de fapt, si m-a mai intrebat dupa daca am ceva pe suflet...si daca imi pare sincer rau pentru pacate...si normal ca imi parea, cum altfel!?

De asta nu stiu ce sa spun, m-am simtit foarte bine in aceasta bisericuta....insa am ramas constrariata, ca dupa tot demersul meu...asa au decurs lucrurile in privinta spovedaniei.
Reply With Quote