View Single Post
  #3  
Vechi 04.12.2011, 19:17:46
mihai07
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de osutafaraunu Vezi mesajul
Omul a fost creat ca ființă (suflet viu) nemuritoare, însă această nemurirea era condiționată. Din nefericire, primii noștri părinți la un moment dat n-au mai îndeplinit condiția menținerii acestui statut (nemurirea) și au devenit muritori. Urmările păcatului se văd și astăzi, noi fiind muritori. Nemurirea va fi primită de toți cei care vor moșteni Cerul, bineînțeles după revenirea lui Hristos și înviere.

Și îngerii au primit nemurirea tot condiționată de ascultare. Îngerii care n-au ascultat (demonii) vor avea un sfârșit în focul final, așa cum spune Scriptura.
orienteaza-ti propaganda adventista pe alte topicuri si eventual la sectiunea secte si culte. aici se vorbeste despre eutanasierea cainilor.
Reply With Quote