View Single Post
  #16  
Vechi 09.01.2012, 13:39:03
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Furatul este pentru cei puternici, pentru cei ce vor lipsuri si pagube si care pot sa le faca fata cu brio. Care nu se plang cand au lipsuri si zambesc cand in loc de paine buna manaca coji. De altfel cei ce fura , unii ajung in situatia sa nu aiva nimic personal pentru cativa ani la puscarie, caci paguba se intoarce, plus cand ies din cauza cazierului pot avea mari lipsuri din cauza dificultatii gasirii unui servici de unde coji de paine in locul painii rumene. Pentru oameni bravi este furatul. Daca nu am furat noi sa ii tragem de maneca pe cei ce o fac. La un moment dat credeam si eu ca a fura e chiar bine si e smecher si dovada de inteligenta . Prostia e ca nu numai am crezut ci si am actionat "inteligent". Cand a venit paguba nu m-am dovedit un puternic. Plus ca poti sa te indrepti si spre iad cu furatul. Asta e extra dar cine e puternic acuma, intunericul nu il sperie . Din nou, nu cred ca putem fi invinuiti de faptele altora. daca tu nu furi esti OK. Daca stim de oameni ce au furat sa ne rugam de Dumnezeu sa-i indrepte pe calea cea buna nu prin pagube ci spalarea pacatelor prin fapte bune. Deci beneficiile faptelor bune sa se duca la stergerea pagubei furatului si asa sa nu vina pedeapsa si lipsurile.

Pentru cei mai fricosi si care vor paine gustoasa pe masa este donatia si banii gratisi care vin cu ea.

OmBun din ce ai scris reiesea ca ai primit apartamentul de la doamna. Nu te supara dar asa am inteles din ce ai scris. Multumesc pentru clarificare.

Last edited by spre_rasarit; 09.01.2012 at 13:54:16.
Reply With Quote