View Single Post
  #13  
Vechi 21.01.2012, 16:27:11
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
1. Cine a zis ca ma fac avocat?
2. Daca nu invat la facultate inseamna ca sunt lenes? Poate invat altceva,de unde stii? Si variante pot fi multe.

Ideea e ca am avut mai multe prioritati decat mersul la facultate,care la un moment dat a devenit ceva imposibil de realizat.
Daca ai alte prioritati sau inveti altundeva decat la facultate, atunci amana studiile pe mai tarziu si rezolva'ti lucrurile mai importante pe care le ai de facut. Dar asta nu inseamna ca tu esti superior in vreun fel celui care se ocupa de astfel de "trivialitati", ca invatatul si care e destul de norocos incat sa nu fie nevoit sa se angajeze ca sa isi poata termina studiile. Pentru unii asta e cel mai mare stres: examenele. Nu inseamna ca sunt naivi sau prosti sau netrecuti prin viata. Eu ii invidiez intr'un fel si as vrea sa fiu iar in primul an la prima facultate, cand nu aveam alta grija decat invatatul. Acum am altele, mai multe si mai grave, pe langa invatat. Dar nu am sa ii desconsider niciodata pe studentii care se implica, care nu fac altceva decat sa mearga la facultate si sa invete si care isi doresc din suflet sa reuseasca.

In alta ordine de idei, ii multumesc Laurei pentru gandurile bune. Iti doresc si tie mult succes!
Reply With Quote