View Single Post
  #493  
Vechi 19.02.2012, 16:59:33
osutafaraunu osutafaraunu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.07.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3.764
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
asta nu ai dumneata de unde stii, daca eu hulesc sau nu Duhul Sfant, va trebuie mare indrazneala sa emiteti o astfel de concluzie!
N-am spus că huliți, am spus că "sunteți foarte aproape". Știți proverbul "când doi îți spun că..."

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
Serios? unde ati gasit in Biblie expresia "am cazut ca mort"? unde ati gasit ca au devenit inconstienti si ca au tremurat?
  • "Cînd L-am văzut, am căzut la picioarele Lui ca mort. El Și -a pus mîna dreaptă peste mine, și a zis: ,,Nu te teme! Eu sînt Cel dintîi și Cel de pe urmă" (Apoc.1,17)
  • "Eu am rămas singur, și am văzut această mare vedenie. Puterile m'au lăsat, coloarea mi s'a schimbat, fața mi s'a sluțit, și am pierdut orice vlagă. Am auzit glasul cuvintelor lui; și pe cînd auzeam glasul cuvintelor lui, am căzut leșinat cu fața la pămînt. Și iată că o mînă m'a atins, și m'a așezat tremurînd pe genunchii și mînile mele."(Daniel 10,8-10)
  • " El a căzut la pămînt, și a auzit un glas, care -i zicea: ,,Saule, Saule, pentruce Mă prigonești?``"(Fapte 9,4)
Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
stiti ca duhurile proorocilor sunt supuse proorocilor? vreti sa va arat in Biblie unde scrie asta???
Nu e nevoie, știu; dar probabil știți și dumneavoastră că se referă la cu totul altceva, nu la starea de leșin a celui aflat în viziune.