View Single Post
  #52  
Vechi 23.02.2012, 12:10:30
TunsDiana
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Problema nascuta cu astfel de aprecieri este ca sunt subiective. De multe ori cineva va aprecia postarea care corespunde conceptiilor sale. Si de obicei se ajunge la aprecierea userilor, care nu e un lucru bun. Cei laudati se vor simti cu putin mai multa mandrie, iar cei pe care nu i-am mentionat nu se vor simti bine ca nu au fost amintiti.
Asadar mie imi place orice postare care spune adevarul, chiar daca e vorba de cineva care nu e ortodox. Adica e in acord cu Sfanta Scriptura, invaturile sfintilor si a Bisericii cel putin cu acelea la care face referire.
Azi de exemplu mi-a placut o postare: http://www.crestinortodox.ro/forum/s...1&postcount=16
De acord ca fiecare apreciaza postarea care corespunde conceptiilor sale, cat se poate de adevarat, aprecierea dar si lipsa de mentionare nu pot duce decat la mandrie atat pentru cel apreciat cat si pentru cel nementionat care se supara tot din mandrie daca nu este mentionat.

Cine suntem noi ca sa facem liste cu cei care ne plac sau nu ne plac in vazul lumii? Avem noi dreptul asta? Conteaza daca place lui D-zeu ce scriu acei oameni nu noua. Oricum, nu suntem siguri ca acei oameni si pun in practica ceea ce spun, si atunci lauda noastra nu valoreaza nimic.
Reply With Quote