Subiect: Prietenie
View Single Post
  #27  
Vechi 23.02.2012, 16:49:21
Annyta
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Prietenia

Am cautat un topic deja deschis pe tema prieteniei, pentru a lansa o intrebare (de fapt mai multe):

Vi se intampla sa aveti prieteni care vor sa petreaca mai mult timp cu voi decat ati dori voi? Care va cauta mai des decat ii cautati voi pe ei? Care va lanseaza invitatii pe care de fapt nu prea vreti sa le urmati?

Mie mi se intampla, si toate astea ma fac sa ma simt ca nu sunt o prietena buna. Se prea poate sa fie adevarat :-( Nu ca nu i-as ajuta la nevoie, dar simt ca relatia dintre noi nu este sincera... eu incerc sa comunic ceea ce nu imi place, sau ce parere am eu intr-un anumit domeniu, dar se pare ca mesajul nu ajunge la destinatar. Am impresia ca acele persoane nu ma cunosc, desi nu incerc sa ma ascund. Si uite asa am ganduri rele in sinea mea, foarte urat, recunosc, dar asa e. Ganduri rele in genul "iar ma suna, iar imi plange de mila, sau iar isi plange de mila, sau se indreptateste, sau iar ma invita undeva si eu nu am chef sa merg..."

Nu cred ca sunt antisociala. Nu imi place aceasta atitudine a mea, dar ea exista. Nu cred ca putem ignora sentimentele... ceva nu e in regula... oare ce?

Dar, ca sa fiu sincera, uneori prefer sa fiu singura sau sa imi fac un program independent.