Subiect: Postul meu ?
View Single Post
  #7  
Vechi 05.03.2012, 11:35:53
anamaria simleu anamaria simleu is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.02.2011
Mesaje: 73
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Ma intreb cum as putea sa fac sa nu mai intru pe forum pana cand nu imi gasesc de munca. Am fost acuzata ca datorita acestor preocupari nu ma concentrez sufiecient pe gasirea unui loc de munca, devenind astfel o povara pentru cei apropiati. Dificultatea consta si in aceea ca sunt in curs de reorientare profesionala, dupa un esec profesional, si inca nu pot sa imi dau seama ce as vrea sa fac sau ce pot sa fac, nu e nimic care sa ma atraga. De asemeni nu reusesc inca sa trec peste esec si sa ma prezint in fata eventualului angajator drept o persoana puternica, hotarata, ambitioasa, etc. De asemeni cred ca gresesc asteptand sa ma ajute "Dumnezeu" sa trec peste asta, atata timp cat eu nu stiu ce sa fac efectiv, concret, ce masuri sa iau (chiar am visat intr-o duminica noapte ca cineva ma mustra ca am indraznit sa vin in casa Domnului in conditiile in care eu nu lucrez nimic). Poate ar trebui sa caut solutii in alta parte.
Nu stiu daca nu cumva ar fi indicat sa cer stergerea contului.
As vrea sa fac ceva macar sa nu se mai vada in calculator ca am accesat forumul...
In concluzie "postul meu" ar trebui sa fie unul in care sa imi concetrez toate eforturile (...) pe gasirea unui loc de munca.
fa voluntariat in spitale....ti se va schimba optica asupra vietii....
Reply With Quote