View Single Post
  #6  
Vechi 13.03.2012, 23:58:12
Amaaa91 Amaaa91 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.03.2012
Mesaje: 18
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ucenic Vezi mesajul
Draga Ama, indiferent ce iti vor vedea ochii in postarile urmatoare, indiferent ce iti vor auzi urechile din dreapta si din stanga, pastreaza in inima ta pe Hristos. Si Domnul Pacii iti va da Pacea Sa. Caci El a spus "Veniti la mine toti cei truditi si impovarati si Eu va voi da odihna.". De aceea spun, cauta fata Lui, ramai la picioarele Lui, pazeste-ti piciorul de cadere si pastreaza-ti haina curata inaintea Lui.

Cu prietenul tau, veniti in rugaciune impreuna, cereti impreuna sfaturi de la cei pe care ii considerati voi induhovniciti (preot, pastor etc.) si am nadejdea ca cerand cu toata sinceritatea si curatia un sfat, raspunsul Domnului pentru voi nu se va lasa asteptat.
Ignorati sfaturile partinitoare, strict eclesiale, caci sunteti din confesiuni diferite si niciodata nu veti putea ajunge la un numitor comun.

Constientizati amandoi, ca in cele din urma, unul din voi va sfarsi, sa mai bine zis va incepe intr-o noua confesiune ca sa Il slujeasca pe Hristos. De aceea zic, intariti-va in Hristos si cautati necurmat voia Lui in viitoarea voastra viata de familie.

Dumnezeu cand spune "De aceea va lasa omul pe tatal sau si pe mama sa si se va lipi de nevasta sa, si cei doi vor fi un singur trup" arata de fapt ruperea de vechile legaturi parentale (in subordonare nu si in cinstire) si ramanerea pana la moarte intr-o noua si indestructibila legatura. Daca aceasta legatura este facuta de voi in Hristos, atunci, orice veti decide cu privire la confesiune, veti fi binecuvantati.

De aceea inima mea va recomanda cu caldura sa fiti si sa ramaneti in adevar in Hristos. Si daca El va fi desfatarea voastra atunci El va va da binecuvantarea, tot restul casniciei voastre.

Si Domnul sa va ajute la aceasta. Amin.
Multumesc mult pentru sfat. Doamne ajuta, de aceeasi parere sunt si eu si prietenul meu .. dar stiti sunt o fire slaba si nu sunt inca hotarata si sper din tot sufletul sa nu se supere Dumnezeu pe faptul ca sunt atat de indecisa, oarba chiar..
Reply With Quote