View Single Post
  #60  
Vechi 22.05.2012, 17:01:55
ucenic ucenic is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.05.2010
Locație: Ploiesti
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 634
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ucenic
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Cui ești ucenic? Lauda de sine nu miroase... Hotărăște-te ce ești, mesajele tale te cam trădează...pozezi în ceea ce vrei să pari, dar ești departe. Teatru ieftin frate Ucenic.
Eu sunt un ucenic al lui Iisus Hristos. Postura acesta nu ma mandreste ci ma smereste pentru ca: "Ucenicul nu este mai presus de invatatorul sau, nici robul mai presus de domnul sau." (Mat.10:24)

De aceea eu nu adaug nimic la ceea ce spune Invatatorul meu si ma feresc de aluatul fariseilor, filozofilor, si forumistilor "intelepti".

Eu iau Cuvantul asa cum mi L-a dat Domnul - azima, nu paine dospita.

Nu as indrazni niciodata sa adaug la Cuvantul Lui, caci este scris: "Daca vorbeste cineva, sa vorbeasca cuvintele lui Dumnezeu." (1Petru 4:11a)

Insa imi fac datoria fata de Domnul meu si fata de Cuvantul Lui. Si sunt increzator pe mai departe ca pe forumul acesta sunt inimi care se deschid fata de Cuvantul Sau - Biblia, dupa cum este scris: "Cine este din Dumnezeu asculta cuvintele lui Dumnezeu." (Ioan 8:47)

Am fost facut in tot felul pe forumul acesta insa nu ma tulbur. Pe Domnul meu L-au numit Belzebul si domn al dracilor, de ce as fi eu ferit?

Eu vin si zic - "Este scris!..." si ei imbraca Cuvantul cu filozofii pompoase sau cu imbrobodeli babesti.

Cine ii va judeca? Eu? Nicidecum! Insusi Cuvantul care l-au rostit, Acela va vorbi impotriva lor.

Daca eu unul m-as scoate pe mine inainte nu as scrie doar ceea ce Domnul mai inainte a spus ci as face asemenea celor ce pozeaza teologi profunzi si autori de best-sellere crestine. Postarile mele nu sunt interpretari erudite ci doar copy-paste ale versetelor de pe Bibliile online. Nu am cu ce ma lauda.

Tot ce ati citit nu este spre lauda mea, caci nu am fost laudat pe forumul acesta - dimpotriva. Pricina laudei mele este Hristos. Cu El ma laud si inaintea voastra, si inaintea tuturor.

El este pricina mea de lauda, El, Mantuitorul, Domnul si Dumnezeul meu. Tot El va fi si Judecatorul meu, de aceea de nimeni si de nimic nu mi-e frica, nici de om si nici de diavol ci numai si numai de Domnul si Stapanul meu, Dumnezeu.

Last edited by ucenic; 22.05.2012 at 17:18:25.
Reply With Quote