View Single Post
  #96  
Vechi 30.05.2012, 15:19:10
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de osutafaraunu Vezi mesajul
Marea majoritate din beneficiarii acestor programe sunt ortodocși și rămân ortodocși în continuare. Cum îți explici căci cunoscând această statistică (de exemplu în comunitatea mea în cele 3 acțiuni de acest fel în ultimii 2 ani, din cei peste 2.000 de beneficiari niciunul nu s-a botezat) Biserica AZȘ continuă să promoveze astfel de programe, ba chiar să le mărească bugetul alocat? Dacă ar fi "interesată" această "tactică", nu crezi că ar înceta? Măcar din considerente financiare...
Poate vroiai sa spui "tinta majoritara a acestor programe sunt ortodocsi" - ceea ce este de la sine evident deoarece statistic vorbind in aceasta tara majoritatea s-au declarat ortodocsi.

Si raman ortodocsi in continuare nu din cauza ca adventistul n-ar fi smcher ci ca oferta lui este prea subitre ca sa vorbim de un exod in masa.

De unde sa stiu eu care este programul de marketing? Poate e privita ca o investitie pe termen lung, poate banii nici nu vin din tara si atat timp cat vin bani, de ce sa nu fie folositi mai ales daca banii nu se duc doar pe materialele de propaganda ci si pe salariul lui cutare si cutare si cutare implicat in campanie, cum se practica prin ONG -uri?
Reply With Quote