Citat:
În prealabil postat de DragosP
Boc: "Noi ne-am sacrificat imaginile". 
|
Nu știu de ce râzi crezând că e un umor absurd sau involuntar, defapt asta înseamnă că și-au sacrificat partidul în plină criză pentru binele comun, a fost singurul care să-și asume, restul au dat bir cu fugiții iar apoi făceau grevă... parlamentară... adică lor nu le convenea că sunt în opoziție și atunci au dat lovitură de stat, de parlament și de guvern prin tranzacții între proxeneți, cumpărând și vânzând curvele politice. Tu sigur că n-ai înțeles și le-ai crezut minciunile, că defapt ei se sacrifică pentru popor.
Se vede că ești nedrept prin ironiile tale, ești nedrept pe nedrept... deci tu râți de cel ce a sprijinit craca din dud pe care stăteai ca să nu se rupă cu tine... lasă că vin ăștia 'drepții' și ți-o taie... stai liniștit și te distrează... precis o să scapi! Te prinde un uslaș în brațe, o să-și sacrifice funcția pentru tine.
Cât de aiurea pricepeți... cât de mult răstălmăciți faptele, vorbele... nu vă doare ceea ce faceți inimilor voastre?
Sigur că e mai simplu să fi nedrept și să te dai drept pe nedrept. E calea cea largă... acum sunteți aproape toți pe ea.