View Single Post
  #137  
Vechi 12.06.2012, 09:25:39
Annyta
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
Doamna Annyta, nu va pot lasa in pace atat timp cat imi puneti intrebari. Dar daca nu va place ce scriu puteti oricand inchide pagina; dragoste cu de-a sila nu se poate.


Nu am unde sa ma intorc, caci eu nu am fost ortodoxa inainte decat cu numele; abia acum descopar ce este ortodoxia si chiar nu mai vreau sa fiu ce am fost inainte. Iar acum sunt mai ortodoxa decat atunci cand ma numeam ortodoxa si habar nu aveam de nimic. Dar, paradoxal, unii se multumesc sa te stie ignorant dar cu nume ortodox decat plecat in alta parte, indiferent cat bine ti-ar fi acolo.

Nu ma consider departe de ortodoxie, desi nu fac parte din cultul BO. Nu pot insa sa reneg meritul celor care m-au ajutat sa o regasesc, desi nu erau ortodocsi. Ei au fost acolo cand am avut nevoie de mantuire, ca sa imi arate drumul spre ea. Faceti si dvs la fel cu fratii dvs si nu vor mai pleca. Dar mai intai trebuie sa invatati dvs ce este mantuirea, si ca Hristos a murit pe cruce pentru pacatele dvs, in locul dvs, pentru ca dvs sa fiti mantuita si sa primiti viata de veci. Alt scop mai mare nu a avut, pentru ca v-a iubit; si pe dvs si pe noi ceilalti.
Mi se pare aberant ce afirmați: ați regăsit ortodoxia, cu ajutorul unor neortodocși, după ce v-ați rupt de ea!

Dar aveți dreptate, nu vă voi mai răspunde la postări, astfel încât să ne vedem fiecare de treburile noastre.