View Single Post
  #924  
Vechi 12.06.2012, 15:02:14
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stefan florin Vezi mesajul
amice nu fi ipocrit. Nu PDL-ul "sfant" al tau a facut alianta cu PSD-ul diabolic in 2009? De asta de ce nu pomenesti? Nu toti acesti "sfinti" erau si atunci? Ce Boc, Blaga sau Videanu (ce om de mare caracter) nu erau tot ei la butoanele partidului in 2009? Erau altii atunci? De ce s-au aliat atunci cu capusele rosii? Asa ca lasa ipocrizia.
PS: profesorul de care am pomenit chiar e un om onest chiar daca e in USL (PNL). Nu cauta ca ceilalti imbogatirea prin politica. Valorile lui sunt altele decat a celorlalti colegi din USL (NISTE IMBUIBATI)
PDL-ul nu-i al meu, ci dacă ai fi citit la semnătură ai fi priceput că al meu este UCS!.. sper să apară curând ca să nu mai votați cu USL.

Eu vorbeam însă de o regulă de bază când susțineam PDL tangențial, nu pe toți ci valorile autentice, pietrele care rămân, pușca și cureaua lată, Boc a mai ieșit odată, regula de aur a democrației: nu sunt toți o apă și-un pământ, afară de USLașii trădători, firește...

...iar ironiile tale ridicole punându-mă să mă tot dezvinovățesc sau să retractez ceea ce nu-mi aparține... mă lasă rece... sunt complet puerile și stupide... sunt ispite naive ce aparțin puilor de muscă, iar dumneata ca fraierul te-ai molipsit, pricepând mereu mult mai mult decât spun eu, și asta pentru că ai exces de zer în a te autoîndreptății pe nedrept dovedindu-te că nu știi citi ce scriu, căci altă explicație nu există la prea multa pricepere anapoda a domniei tale venită din toxinfecția cu aluat de la farisei.

Dar să lăsăm vrăjeala și să încercăm să vedem cum babornița începe deja să lanseze pe piață lepădarea PSD-ului de cârlan, ca să-și consolideze ei în toamnă poziția câștigată prin urletele cretine și ironice și răsturnătoare de realitate și dreptate ale cârlanului amator și prin diversiunile și bârfele viclene profesioniste ale căpușelor roșii, fiind sprijiniți cu toții în lupta lor superstițioasă pe pariu de ienicerii motanului Felix de pe antene ca să-i arunci pe toți în groapa cu lei și cu șerpi.

La președenție cum ar putea sprijini puterea de atunci PSD-UNPR-minorități pe liderul opoziției de atunci Antonescu?.. sau nu se știe oare cât de importantă este președenția și TVR-ul pentru țară? Candidatul lor va fi ales între Oprescu, Năstase, poate chiar Geoană, și Ponta care va avea deja 2-3 ani de guvernare populistă și electorală... iar cârlanul se va dezumfla încet venind cu coada între picioare la inițiativa lui Ungureanu după ce împreună cu USLul a distrus dreapta... ca să-i primească și pe ei, pe Crin și Orban în noua convenție democratică. PNL va avea deci în toamnă cam 15%, PSD 60% și restul de 25% va fi opoziția la PSD... dar tot degeaba e.

Last edited by vsovivi; 12.06.2012 at 15:12:38.