View Single Post
  #18  
Vechi 01.07.2012, 15:47:04
Lucian008's Avatar
Lucian008 Lucian008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.12.2011
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.204
Implicit

Citat:
În prealabil postat de euroloser Vezi mesajul
Pagina de pe wikipedia contine linkuri catre alte pagini unde se spune ca cei care au scris au probe inregistrate de la martori. Daca martorii nu mai sunt buni nu stiu ce trebuie facut. Ca pe vremea aia cei cu orientari inverse nu-si uploadau "realizarile" pe youtube ...
Si ar trebui sa consider sursa credibila o "fituica" ce incepe cu o prostie inibaginabila: "După cum specialiștii o știu, Biserica Ortodoxă Română recunoaște valabilitatea hirotoniilor Bisericii Anglicane, chiar dacă în această instituție sunt hirotonite femei ca episcop, dar și un homosexual.".
Sa stiti ca totusi conform convingerilor unora oamenii cu convingeri religioase nu sunt toti retardati si neinformati.

Si asa zisi martori care sunt? Eu nu am gasit decat ca asa ar sustine cei de la "Catavencu" sau ca cei de la "Catavencu" sustin o marturie a Parintelui Fageteanu, fara un citat sau o inregistrare. Nimic. Asa pot sa spun si eu ce vreau despre oricine si sa spun ca am martori si "devine adevar".

Dar si daca ar fi tot asa cum spuneti, topicul era despre altceva. Caterisitul respectiv nu mai poate sluji conform canoanelor nici daca ar avea dreptate. Asa ca...
__________________
Preasfântă Născătoare de Dumnezeu, mântuiește-ne pe noi.