View Single Post
  #485  
Vechi 05.07.2012, 13:35:31
umilul umilul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.11.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 175
Implicit Iarta-ma !!!

Citat:
În prealabil postat de Doriana Vezi mesajul
E normal ca fiecare sa creada ca adevarul este (mai ales) in cultul lui. Cred ca si tu, daca ai spune cuiva mesajul mantuirii nu l-ai invita la baptisti, ci la ortodocsi...
L-as invita sa caute, sa citeasca si sa descopere singur adevarul, nu as profita de nesiguranta si nestiinta lui. Cauta si vei afla. Nu poti sa ai acum aceleasi trairi si simtaminte cum le aveau Sfintii Parinti in trecut. Sfatul lor este intotdeauna bine venit, iar talcuirile lor sunt mai aproape de adevar pentru ca ei traiau atunci in spiritul adevaratei crestinatati, nu al vremurilor noastre. Pe multi incearca sa-i cearna si sa-i faca sa aleaga calea cea mare si usoara cel rau. In ziua de azi ai multe surse de informare , dai un search pe google si gasesti ce vrei, de aceea mijloacele de atragere pe calea lumeasca sunt mai subtile si mai perfide. Trebuie ascultati cei care au trait in vremurile apropiate Mantuitorului nostru, nu gandirea unuia sau altuia din prezent. Sfantul Ioan Gura de Aur este apropiat si ca timp si ca trairi in spiritul pur crestinesc. El are destule talcuiri si vorbe care ajuta unui om sa desluseasca si sa gaseasca raspunsuri la ceea ce cauta. De aceea un adevarat crestin nu va profita niciodata si nu va incerca sa-l atraga pe cel care este la ananghie si cauta raspunsuri. Unul singur este adevarul - Mantuitorul nostru Iisus Hristos : Eu sunt Calea, Adevarul si Viata. Pace tuturor si iertati-ma daca v-am gresit !!!