View Single Post
  #47  
Vechi 20.07.2012, 00:38:02
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Voi ramane pe forum si voi incerca, cu micile mele puteri, sa zidesc ceva, asumandu-mi si caderile.
Draga Ana-Maria, deoarece te cunosc am inteles de prima data ca mesajul tau a fost gresit inteles (asta este riscul mesajului scris, daca ai fi spus acelasi lucru fata in fata nu ar fi fost inteles in acest mod) si m-am intristat citind cuvintele care ti-au fost adresate. Din ce am citit am vazut ca unii useri au inteles ca le sugerezi sa scrie doar la unele topicuri, ceea ce nu este adevarat. Ne-am folosi cu siguranta de postarile pe teme mai profunde, asa cum ne folosim de altfel si de celelalte postari. Personal ma folosesc mult de mesajele pe care le citesc, apreciez calitatea membrilor si pregatirea lor. Am vazut ca anumiti useri s-au simtit vizati cu toate ca nu era cazul, si-au exprimat punctul de vedere cu argumente pertinente, dar daca nu apareau si jignirile care nu le-au facut cinste, strecurate cand si cand, ca lovituri sub centrura, era o polemica ziditoare.

Aceasta ispita nu trebuie sa te faca sa parasesti forumul, esti un membru valoros care de multe ori ai facut lucruri concrete de un real folos (reamintesc faptul ca ai mers la Iasi la Sfanta Parascheva cu pomelnicele noastre). Nu vreau sa o iei ca pe o lauda, dar trebuie sa stii ca te apreciem si consideram ca intalnirea cu tine, fie virtuala fie reala ne-a fost de folos si ne-a imbogatit. Si eu am primit o replica la o postare care m-a uimit prin felul in care un user a tinut sa ma indrepte, dar nu am considerat ca trebuie sa ma retrag cu toate ca indirect mi se sugera (spre binele tuturor).
Reply With Quote