View Single Post
  #17  
Vechi 04.08.2012, 09:13:05
NEYRA 383's Avatar
NEYRA 383 NEYRA 383 is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.03.2010
Mesaje: 35
Implicit numai Domnul Dumnezeu ,este atotputernic,si este deasupra tuturor lucrurilor

cred ca rautatea si necredinta unora chiar din familiile noastre,invidia poate pentru avere,sau pentru fericirea prea mare a unora si nefericirea altora duce la ura si invidie inte rude,in familie sau poate dinte asa zisi prieteni.
Desigur ca in cazul tuturor sunt Laici,ca sa nu zic necredinciosi si fara frica de Dumnezeu,si poate ca si scaba credinta a celui(celei) blestemate,nu vreau sa aprofundez,sa filozofez prea mult pe aceasta tema,ar fi foarte multe de discutat aici pe aceasta tema,voi concluziona ca vorbesc in totala cunostiinta de cauza si anume;
mama mea facea parte dintr-o familie cu 12 copii,au crescut si cu toti s-au inteles destul de bine,cu exceptia unei surori care,era si este instigatoare intre toti ceilalti,desi acum mai sunt in viata doar doua surori....desigur ca nu frecventau nu vrecventaza nici in prezent biserica desi ,sunt Ortodoxi,nici macar ocazional,iar la vremea maritisului,mama mea s-a maritat cu un tanar frumos ,dar sarac ,orfan fiind de ambi parinti de la o varsta frageda,dar in decursul anilor si-au facut de toate ca omul sarac,si au dus o viata frumoasa avandu-ma doar pe mine,sora in cauza a mamei fiind invidioasa pe situatia buna a mamei mele si pe fericirea ei maritala,sa casatorit cu unul urat....desi nu este urat de loc,e chiar frumos omul si nu are nici un defect,vizibil,dar din pacate ea nu-l iubea de loc si nu era fericita cu el,cu toate ca au doi copii impreuna,si atunci s-a certat cu maicamea zicandu-i ca dumnezeu sa nu-mi dea mie fericire,si sa nu am noroc in casnicie asa cum nu are nici ea.......mama ,nu s-a lasat mai prejos,si ia zis ca nici copii ei sa nu aibe parte de noroc si fericire,ca nu ea a indemnat-o s-u obligat sa il ia de sot......si asa ani au trecut,noi copii lor am crescut am incercat fiecare sa ne facem familiile noastre,eu am avut o casnicie total nefericita,nu intru in amanunte,si am doi copii,iar sotul ,a decedat la 36 de ani in accident de masina,desigur ca nu m-am mai casatorit nici o data,copii mei au crescut sunt de varsta dumitale si nici nu vor sa auda de insuratoare,ia copii surori mamei mele idem baiatul nu sa casatorit nici o data are46 de ani,iarfata a fost de nenumarate ori maritata.....si apoi divortata,in prezent sta in concubinaj cu un barbat cam de un an si ceva......concluzia va las pe dvs sa o trageti.
Reply With Quote