Subiect: Budism - Mantre
View Single Post
  #13  
Vechi 08.09.2012, 13:38:42
antoradoi's Avatar
antoradoi antoradoi is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 146
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florin.oltean75 Vezi mesajul
Initial, am specificat "ortodox".

Mi s-a reprosat ca sunt lup deghizat in oaie, avand in vedere expunerile "neortodoxe".

Intelegand ca o prezentare care nu cadreaza (aparent) cu invataturile ortodoxe vexeaza cititorul cand citeste "ortodox" la confesiune, am ales "alta confesiune" din cele patru posibile si am specificat la interese: crestin sincretic.

Aceasta ca sa fiu "clasificat" intr-o categorie - si recunoscut pe baza de conventie si eticheta.


In conceptia mea, este mai putin important cum te intitulezi, ci cum gandesti si actionezi.
Ti-ai gasit unde sa opinezi! Astora de pe Cr Ort nu le pasa de GINDIREA ta,ci doar sa fii un bou care le asculta cretinismele lor asa-zis ortodoxe..N-am mai intrat de-o vesnicie,pe aici,tocmai pt ca ma scot din uz,cu "evlaviile"lor exacerbate..eu nici macar nu mai aveam dreptul sa postez ceva sau sa comment..asa ca m-am inscris cu un alt nick,dar m-au dibuit,si daca vb ,o fac precum Moise in desert...urmareste :ivanacristescu.wordpress.com,si ivanacristescu pe blogul CR Ort,precum si drumulevanghelic.blogspot.com
O Sfinta Zi ,cu bucurie!
Ivana-Antoaneta
Reply With Quote