View Single Post
  #6  
Vechi 17.09.2012, 17:49:34
Ekaterina's Avatar
Ekaterina Ekaterina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.03.2012
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.284
Implicit

Ai o finuta tare draguta, sa fie sanatoasa, sa-i ajute Dumnezeu sa traiasca aceasta viata pentru El! Nu am crezut pana acum ca este atat de greu sa-ti gasesti un loc de munca, mai ales daca nu ai pretentii, dar am vazut ca realitatea este extrem de dura. Manuela a cautat foarte mult si fara rezultat, isi dorea sa gaseasca o scara sa mature sau sa se angajeze ca femeie de serviciu. Faptul ca a reusit sa gaseasca de lucru la o croitorie (calca rufe) o considera o mare minune.

Nu o judec pe Alexandra, sunt convinsa ca ii este imposibil sa-si gaseasca acum de munca cu bebita mica (din punctul meu de vedere fetita are mare nevoie de ea). Daca este atat de mica si o alapteaza ideal ar fi sa reuseasca la un Centru si sa stea acolo pana depaseste aceasta perioada de criza. Fetita o sa creasca, o va putea duce la o cresa sau la gradinita iar apoi se va putea angaja. Imi este tare mila de mamicile cu copilasi mici, le inteleg perfect, esti legata de maini si de picioare, nu poti sa faci nimic, mai ales sa te angajezi. Poate reuseste la un Centru "Mama si Copilul". Are buletin de Bucuresti? Daca da, sa incerce si la sectorul de care apartine.
Reply With Quote