View Single Post
  #5  
Vechi 01.10.2012, 12:13:33
zinaida
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de VladCat Vezi mesajul
Noi ar trebui să sărutăm pământul pe care calcă cineva care a trecut prin Pitești.
Eugenia Vodă îl jignește în repetate rânduri pe Constantin Iulian, contrazicându-i răspunsurile cu superioritate, pe alocuri izbucnind chiar în râs, și încercând să îi demonstreze, în ciuda mărturiilor sale, că idealul pentru care a suferit o viață este o utopie și că legionarii au fost niște zănatici și niște criminali.

Dacă nu avea evlavie față de suferința acestui om putea măcar dintr-o politețe elementară să se abțină.

Nu vreau să supăr pe nimeni, în viața ei curentă o fi o persoană minunată, dar judecând strict după comportamentul din această emisiune consider că epitetul meu a fost extrem de blând.
Nu a iesit deloc din rolul de moderator tv in care se afiseaza calda, boema, cunoscatoare, curioasa (curiozitate bazata pe cunoasterea izvorata din documentarea asupra subiectului de investigat - tema emisiunii). La fiecare emisiune a ei, zambetul exacerbat aproape in ras ii da o nota energica. Eu cred ca este o "masca" pe care si-a construit-o in timp, este stasul ei.. ca sa-i spun asa.. un sablon din care nu vrea sa iasa. Dealtfel toate emisiunile tv au sabloane... I-ar fi prins bine mai multa sfiala, bunavointa..
Reply With Quote