View Single Post
  #1352  
Vechi 14.10.2012, 08:22:28
moromete moromete is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.10.2012
Mesaje: 18
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Illuminatu Vezi mesajul
Una mult mai subtila decat betia.
Care este acea patima de care ati scapat? Eu v-am spus despre o patima de a mea. Spuneti-mi si dvs.

Citat:
În prealabil postat de Illuminatu Vezi mesajul
Eu am intrebat 2 lucruri:
1.daca si betivii, mincinosii si hotii sunt de fapt cazuri de posedare de demoni, cum ii exorcizati? Fac spume la gura sau nu? Daca da, cum ii exorcizati?
2.ati intalnit cazuri de demonizati - asemnea celor intalniti in Evanghelia din care v-am reprodus mai-sus - care au venit la voi, sectarii sambetisti sa fie exorcizati - sau vindecati, daca nu va place cuvantul "exorcizare"?
Sa lamurim lucrurile. Eu (personal) nu am intalnit nici un caz de demonizat (din acela cu manifestari ciudate). In schimb am intalnit o sumedenie de cazuri de oameni care au fost impovarati de patimi iar Dumnezeu i-a eliberat.

Haideti sa facem o intelegere: la dvs. sa mearga cei cu spume la gura iar la noi sa vina betivii, curvariii, mincinosii, hotii, etc. Noi nu avem cele necesare pentru primii (tămâie, lanturi, cruci si alte cele) iar dvs. nu aveti leac pentru cei din a doua categorie.


Citat:
În prealabil postat de Illuminatu Vezi mesajul
Sfatul Sf.Ap.Iacov se refera la
Oricum ati incerca sa o intoarceti, Sfantul Apostol Iacov a fost limpede. Daca aveti probleme cu cel rau, este pentru ca nu v-ati apropiat de Dumnezeu si nu v-ati impotrivit diavolului (recititi Iacov 4:7). Nu mai puteti sa facti o virtute din faptul ca, la dvs., cel rau ispiteste mai mult. In plus, nu va mai puteti lega nici de cei care au scapt de ispite (spunand, in mod rautacios, ca pe acesrtia diavolul ii lasa in pace, pentru ca sunt de-ai lui). Corect?
Reply With Quote