View Single Post
  #16  
Vechi 18.10.2012, 19:59:45
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dorinastoica14 Vezi mesajul
Înainte de am posta am căutat un trand pentru a-mi expune punctul meu de vedere în legătură cu tendința tot mai acerbă a celor de alte confesiuni care au invadat acest spațiu virtual ce se numește "CreștinOrtodox "dar care de ceva timp nu mai este decât un loc unde se experimentează egumenismul.

Acum doi ani și ceva am descperit acest site care din punct de vedere tehnic și funcțional a devenit din ce în ce mai perfeormant oferind celor interesați atât o gamă bogată de lecturi ,rugăciuni,acatiste,imagini muzică ortodoxă, cât și posibilitatea de a se exprima în scris necenzurat oricui are ceva de spus sau de arătat celorlalți.
Am petrecut ore minunate alături de persoane deosebite(pe unii i-am cunoscut personal) care îmi vor rămâne prieteni pe viață pe drumul îngust al credinței strămoșești.

Din păcate pe forum acum este o invazie de neortodoxi care dau replici și răspunsuri la aproape toate subiectele ducând în derută și creând comfuzie celor începători,este muuuuultă toleranță vizavi de canoanele ortodoxe și multă superficialitate.

Cred că denumirea de "CreștinOrtodox" pe care o are situl nu mai corespunde realității.

Am căutat ca și această postare să fie de bun simț așa cum au fost (cred)majoritatea intervențiilor mele.
Mă voi abține de la a posta încercând puțin câte puțin chiar să mă retrag așa cum sunt convinsă că vor face majoritatea celor care nu se mai regăsesc pe aici.
Cu stimă pentru frații și surorile ortodoxi care își vor păstra verticalitatea în aceste vremuri tulburi.
Dorina
Un mesaj pe care acum l-am vazut, eu nu eram activ atunci pe forum. Eu anul trecut am spus exact aceleasi lucruri.
Reply With Quote