Citat:
În prealabil postat de MihaiG
1. Credeți că oamenii au călărit (sau, mă rog, au trăit) pe lângă dinozauri ?
2. Punctul de vedere științific, exprimat neechivoc prin declarația comună a academiilor de științe exacte de pe tot globul (inclusiv din Grecia și Rusia) este că teoria Pământului tânăr este o eroare - credeți că se înșeală ?
3. Aveți oare smerenia și/sau capacitatea de ascultare pentru a vă conforma, dacă sinodul BOR va spune că evoluționismul teist nu este o erezie și că teoria Pământului tânăr nu este adevăr revelat ?
|
MihaiG, sa le luam pe rand:
1. Daca dinozaurii au existat cu adevarat, atunci DA si oamenii au trait in acel timp.
2. Teoria evolutionista prin metode eronate a catalogat Pamantul ca avand miliarde de ani pentru a se pune de acord cu ipoteza cosmologica a teoriei Bing-Bang. DA, cred ca unii oameni de stiinta se inseala ! Ultimele descoperi stiintifice au constatat deja ca planetele sunt mult mai tinere decat se presupunea si au o varsta de ordinul miilor de ani.
3. O ipoteza fantezista, sa nu ne lansam in acest tip de discutie bazata pe speculatii si presupuneri.