View Single Post
  #265  
Vechi 16.12.2012, 11:01:27
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Femeia tine casa,ea face mancarea,de multe ori ea impune ce se mananca.

Chiar daca unchiul meu nu dadea pe afara de credinta ,cel putin ,de voie de nevoie manca de post Miercurea si Vinerea pt ca mancare de post era pe masa.
Da?? Daca mi-aduc bine aminte asa era si la mama acasa. Se pare ca numai eu am avut norocul sa nimeresc in barlogul unui neanderthalian. Nu numai ca trebuie sa le gatesti de dulce, dar daca nu iti dai tot intereseul si toata silinta sa iasa asa cum ii place, mai iese si cu scandal...
Si cu treaba ailalta de care am mai intrebat... iar nu mi se pare tocmai ok. Chiar daca canonul spune sa-i dai barbatului ce vrea si cand vrea...atunci care mai e diferenta intre o sotie si o ... altceva ??? Stiu ca nu e ok sa zic asta, dar mi se pare o regula stupida. Stii ca nu e bine pt ca e post ( sau e duminica, sau e sarbatoare) dar trebuie sa stai ca asa trebuie, si pana la urma, ma scuzati, dar ajungi sa nu mai ai nici o placere...si pe deasupra fiind post stii ca nu e bine nici sa concepi, asa ca mai ai si un stres in plus.
De ce nu are si femeia aceleasi drepturi? Ea ce ar trebui sa faca atunci cand e refuzata de barbat?
Va rog sa ma iertati, ca aduc vorba despre asemenea subiecte acum si aici, mai ales ca e si post... Eu m-am enervat, dar desigur nu e nimeni de vina pt alegerile mele. Uneori incerc sa ma consolez cu ideea ca Dumenzeu mi-a dat exact ce am meritat.

Last edited by fallen; 16.12.2012 at 12:18:59.
Reply With Quote