View Single Post
  #2  
Vechi 22.12.2012, 13:27:19
maria-15
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

desi mergeam destul de des sa ma inchin moastelor Sfantului,nu aveam mare habar despre viata lui,Dumnezeu sa ma ierte dar nici nu-l luam in seama ca sa zic asa.ma gandeam la alti sfinti despre care citeam si ma minunam,fara insa sa ma intereseze sa aflu mai multe despre acest sfant care era atat de aproape de mine.pana cand am avut o mare problema peste care Dumnezeu m-a ajutat sa trec datorita mijlocirii Maicii Domnului si a unor sfinti,printre care Sfantul Iosif.am simtit ajutorul Sfantului,nu ca ceva palpabil,ci stiam pur si simplu ca Sfantul ma ajuta,cu toate ca eu ma rugasem lui f.putin si doar asa,formal.insa Sfantul m-a ajutat si asa.apoi am citit o brosurica despre viata lui si am ramas foarte impresionata,dar mai ales o intamplare mi-a placut cel mai mult:dupa ce a savarsit o minune(cred ca dupa ce a reusit sa stinga focul ce cuprinsese Timisoara,dar nu mai stiu sigur),s-a inchis o vreme si,dupa ce a iesit din nou in lume,pe maini ii aparuse semnul Sfintei Cruci care a ramas asa toata viata.

asa dragii mei,sa nu ne rezumam doar la sfintii facatori de minuni "celebrii"(precum Sf.Nectarie,Sf.Nicolae etc. nu ca as avea ceva cu ei-Doamne fereste!-si pe mine m-au ajutat f. mult)ci sa-i cunoastem si sa-i indragim si pe cei mai putini cunoscuti ca mari minuni fac si acestia,numai noi sa avem credinta.
Reply With Quote