View Single Post
  #30  
Vechi 04.01.2013, 18:13:11
Petre.'s Avatar
Petre. Petre. is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.01.2012
Locație: Bucuresti
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Motive...?

Cate servicii ai avut mai exact, ce competente profesionale ai?

Adica sa intelegem si noi, e o chestiune de ordin psihic - gen o plictiseala incontrolabila, un ghinion teribil - sefului i se pune pata din nimic si te da afara..altceva?
Desi stiu ca m-ati putea ajuta mai mult daca v-as spune ce am, experientele anterioare neplacute imi spun ca e mai bine sa ma abtin. Am spus de la inceput ca nu vreau sa divulg.

Desi putine, la joburile la care ma pot duce unde nu intervine problema mea, atunci intervine depresia, un fel de durere psihica, ganduri despre trecut si esecurile pe care le-am avut si ganduri despre cum voi esua si in viitor. Desi incerc sa gandesc pozitiv si sa le inlatur, sunt prea intense si ma macina incontinuu, nu imi dau pace, cred ca a devenit cronica situatia. Sunt insuportabile daca le las sa escaladeze si singura metoda e sa-mi distrag atentia cu ceva, ceva in general placut, ca sa le alung. E greu de explicat, dar cred ca intelegeti in mare.

Am postat pe acest forum si nu pe altul pentru ca numai Dumnezeu si gasirea Lui cred ca m-ar puta determina sa nu recurg la sinucidere, sa inlatur aceasta optiune dintre variante pt ca daca as avea acel: ''Evrika, Dumnezeu chiar exista si nu mai am indoieli in privinta asta'', altfel as pune problema, si as putea sa-mi pun viata in totalitate in mainile Lui.



Vreau sa multumesc tuturor care si-au rupt din timpul lor sa ma ajute pe topic aici, in mesaje private, si celor care vor sa isi rupa chiar mult mai mult din timpul lor pentru a ma ajuta intalnindu-se cu mine, un necunoscut. Daca imi zicea cineva ca asa ceva e posibil, nu il credeam, dar vad ca este posibil. Ma gandesc ca acesti oameni poate sunt ingeri cu chip de om trimisi de Dumnezeu ca sa imi mai usureze crucea si sa nu ma simt singur.
Reply With Quote