View Single Post
  #626  
Vechi 15.02.2013, 14:50:59
Patrie si Credinta's Avatar
Patrie si Credinta Patrie si Credinta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.05.2011
Locație: Ploiesti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.536
Send a message via Skype™ to Patrie si Credinta
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Da nu stiu, stiu ca am auzit mai demult despre niste chestii la inima care ar merge transpantate in unele cazuri.si despre chestia cu creierul. Vad totusi ca se vorbeste despre porcul transgenic,ceea ce inseamna porci modificati genetic si crescuti pentru organe ( asta in viitor ). Cauzele pot fi multiple, porcii au un trup mai mare decat al cimpanzeilor si deci organe mai mari, probabil comparabile ca marime ca cele din trupul nostru.Si in plus sunt si mai usor de crescut, nu cred ca sunt destui cimpanzei ca sa facem experiente pe ei.Probabil s-ar putea realiza acelasi lucru si cu cimpanzeii, nu am de unde sa stiu. Cert e ca asemanarea chiar si la ADN nu inseamna mare lucru. Mi se pare ca un cal e mai apropiat ca ADN de liliac decat de o vaca. Asta nu inseamna nimic.Inseamna ca am fost construiti din acelasi material pentru a putea forma un ecosistem, nu e neaparat o dovada pentru teoria evolutiei.
porci transgenetici? grozav, acum avem si chimere. Nu vad ce ar putea iesi rau din asta.

Daca au si ADN uman(sau cel putin nemodificat genetic, dar sa fie asemanator pe partea aia e bine) merge, apropo, merge si pe oi trangenetice.

Referitor la cai si lilieci, ai vreo sursa? Si in orice caz sunt regnuri diferite- 4 picioare cu copite nu inseamna ca e o dovada de inrudire.
__________________
Every point of view is useful, even those that are wrong - if we can judge why a wrong view was accepted.
Reply With Quote