View Single Post
  #25  
Vechi 19.02.2013, 12:35:01
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Annyta Vezi mesajul
Iar observația cu televizorul nu mi-o însușesc :-)
Iarta-ma, te rog! Am luat mesajul ca punct de plecare, nu ca un repros la adresa autorului. Eu m-am adresat tuturor, la modul general, nu cuiva anume in particular. Cine ce face fiecare in culcusul lui, nu e treaba mea. Spuneam doar ca suntem slabi, toti cei care ne pierdem veacul pe acest forum, iar cine crede ca face exceptie, se inseala.
E adevarat ca ne mai straduim sa indreptam lucrurile... macar in viata altora, daca intr-a noastra nu suntem in stare!... Iar asta tot din sentimentul ca... "sa fim utili" celorlalti... ca sa ne invatam noi insine minte!!! Nimeni nu e total lipsit de har; unul se roaga mai mult, altul e mai milostiv, altul sta mai bine cu rabdarea, altul se osteneste pentru semenii lui mai mult decat ii cere societatea... Doar noi facem mereu clasamente, ca si cum am sti ce plan are Dumnezeu cu fiecare. Doar noi avem tendinta sa privim peste umar ca si cum am fi cu ceva mai presus... Nu suntem! Si-apoi... pana in clipa de pe urma, multe se pot schimba!!! Mila tot la Dumnezeu este, ca daca ne asteptam la mila oamenilor, destinatia finala o stim fiecare dintre noi!!!
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote