View Single Post
  #10  
Vechi 18.09.2006, 11:54:06
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Eu nu neg holocaustul,eu neg cu vehementa holocaustul in Romania,dupa cum vor sa acrediteze ideea anumiti evrei,mi se pare o fapta grava ca statul roman a acceptat o asemenea ineptie.Dar,fiindca asta nu era de ajuns,l-au linsat a doua oara pe maresalul Antonescu,de data asta mediatic,decazandu-l din erou national in tradator national.Le-as recomanda celor ce sustin aceste ineptii sa mai se documenteze cu privire la istoria acelor vremuri si vor vedea ca Antonescu a scapat Romania de o invazie nazista,precum s-a intamplat cu Polonia,si in al doilea rand el a salvat si Romania a salvat de la exterminare mii de evrei de lagarele de exterminare.
Sustin cele scrise de Marius Daniel...din pacate adevarata istorie a Romaniei inca sta in umbra si este necunoscuta iar adevaratii eroi si patrioti sunt improscati si numele lor este murdarit cu acuzatii grave iar actualii istorici se fac ca nu aud si nu cunosc...se comporta precum strutii care isi baga capul in nisip cand vor sa se ascunda.
Deci mai studiati si mai luati aminte ca in ziua de azi nu tot ce se spune sau se publica mai este si adevarat...noroc ca mai avem bunici care au trait acele timpuri si marturisesc cam ce au trait...dar pt un om care doreste sa cunoasca nu este de ajuns...este necesara mai multa cautare si studiu pt a descoperi adevarul...
Reply With Quote