View Single Post
  #10  
Vechi 26.11.2007, 22:07:53
Alexandra-Ioana Alexandra-Ioana is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.11.2007
Mesaje: 91
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nicolae_nicolae
Citat:
În prealabil postat de Alexandra-Ioana
Eu cred ca de multe ori suntem mandrii si nici macar nu ne dam seama de asta...??? Mandria se concretizeaza nu doar prin vorbele noastre, ci mai ales prin atitudinile noastre.:( A te considera singur drept, mantuit si bun este deja din punctul meu de vedere mandrie, pentru ca singurul care poate sa isi dea verdictul inconstestabil este Dumnezeu. :) Daca ne analizam atitudinea noastra fata de celelalte denominatiuni ale crestinismului (ma refer exclusiv la crestinism:): catolici, protestanti etc.) tare ma tem ca am putea identifica semne care nu o sa ne placa.???
Potrivit in acest context cred ca este pilda pe care Domnul nostru Iisus Hristos o spune: pilda vamesului si a Fariseului, pe care am citat-o la topicul Oastea Domnului (daca doriti sa o cititi :) ).

Dumnezeu sa ne lumineze cu privire la toate lucrurile, caci " De cei batjocoritori El râde, iar celor smeriți le dă har." Pildele lui Solomon III.34. ;)
Multa pace!
Parintele Cleopa spunea despre cei care poarta sitemul catolic,baptist,protestant etc ca sunt in veci in iad.Arata-mi mie un preot de orice "religie",exceptant bineiteles religia dreapta,ortodoxa, care poate sa scoata draci din oameni.
Dragul meu,
se pare ca am devenit un "sitting duck" pentru tine, dar nu ma supar.:)
Esti dezinformat!:)

Multa pace!:p
Reply With Quote