View Single Post
  #17  
Vechi 19.09.2006, 12:23:13
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
Īn prealabil postat de primus
credinta mea nu este influentata de faptele preotilor, insa da-mi voie sa nu mai am respect pentru cei care nu au avut respect fata de religia pe care sustin ca o slujesc!adica tu vrei sa treci cu vederea faptele preotilor securinti numai ca sa nu aiba de suferit biserica?
atunci hai sa ii eliberam din arest pe oamenii de afaceri corupti, ca sa nu aiba de suferit capitalismul si economia romaneasca. sa nu ii mai anchetam pe politicienii care au furat cu sutele de miliarde ca sa nu sufere clasa politica, parlamentul si partidele politice. sa nu mai anchetam politisti care fac accidente beti si care iau spaga, ca o sa sufere tot sistemul coercitiv din romania...

pe acest tip anacronic de gindire se si bazeaza securistii: lasa ca scapam, o sa fie putin tam-tam, dar o sa ne fofilam noi. o sa ne fie bine si in capitalism, cum ne-a fost si in comunism. ce daca ne compromitem? lasa ca o sa fie bine!
In felul in care tu pui problema ,obiectiv vorbind,ai perfecta dreptate...deosebirea este ca eu mi-am spus parerea strict subiectiv.
Consider ca mai intai ar trebui sa se rezolve marea problema a coruptiei din toate straturile,de la cei mai mici pana la cei mai mari si invers si apoi sa inceapa "curatenia" si din acest pct de vedere...
Nu este indiferenta din partea mea,dar chiar nu vad o solutie in situatia in care se afla aceasta tara acum si cu atat mai mult nu cred ca rezolvarea marilor probleme ale Romaniei ar trebui sa inceapa cu demascarea securistilor...desi,are si acest fapt substratul lui vis-a-vis de intrarea Ro in UE....in fine,politica e prea murdara in general ca sa ma complic...
Reply With Quote